مقاله

آشنایی با صفحه کابینت بتنی

صفحه روی کابینت بتنی (سیمانی) به آشپزخانه ها راه پیدا کرده است

صفحه کابینت آشپزخانه بتنی (سیمانی) نسبت به سنگ گرانیک که پر استفاده ترین سنگ در کابینت ها و کانتر تاپ آشپزخانه است برترهای بسیار زیادی دارد. شاید تا به حال مشاهده نکرده باشید که از صفحه کابینت بتنی در آشپزخانه استفاده شود اما این ماده برتری های زیادی نه تنها بر سنگ گرانیت بلکه بر سنگ های گران قیمت دیگر مانند مرمر دارد. بتن سیره بنکریت می توانند به تمامی رنگ ها در بیایند حتی می شود از رنگ های کاملا متفاوت در کنار یکدیگر استفاده کرد و جلوه ای صیقلی و براق به آنها داد.  بتن به تمامی سایزهای ممکن تقسیم می شود از اندازه های خیلی کوچک تا خیلی بزرگ و به صورت یک تکه نیز قابل اجرا می باشد. مطمئنا استفاده از چنین سنگ هایی در کابینت آشپزخانه، تحسین دیگران را نیز در بر خواهد داشت و چشم های متعجب از این زیبایی را به سمت خود جذب خواهد کرد.

بتن حتی می تواند شکاف ها و رگه های بسیار زیبایی که در سنگ های طبیعی و گران قیت وجود دارد را در خود داشته باشد. مدل هایی وجود که این رگه ها را بصورت پنهان در خود دارند اما با گذر زمان این رگه به صورت کاملا طبیعی در داخل بتن رشد می کنند و زیبایی خود را نمایان می کنند. البته بتن ها در برابر آب نفوذ پذیر هستند و به همین دلیل باید برای اینکار در برابر آب مقاوم سازی شوند (بتن معمولی آب و لکه ها را به خود جذب می کند). به غیر از این کار، صفحه های کابینت بتنی هزینه نگهداری بسیار کمتری نسبت به دیگر صفحه های کابینت دارند. همانطور که در عکس های زیر مشاهده می کنید برای یک دستی بیشتر حتی خود سینک دستشویی نیز در صفحه بتنی آشپزخانه ساخته شده و نمای بسیار جالب و هماهنگ در دکوراسیون آشپزخانه بوجود آورده است. در بعضی از مدل ها نیز بتن با مواد دیگر از قبیل شیشه و چوب ترکیب شده تا نمایی بسیار شبیه به یک سنگ طبیعی و صیقلی گران قیمت پیدا کند.

نکته حائز اهمیت درباره  صفحه های بتنی ( صفحه های سیمانی ) سردی آن است. شاید تصور کنید  استفاده از بتن در دکوراسیون آشپزخانه حس سردی را القا کند، اشتباه نمی کنید. اما این دلیل خوبی برای حذف گزینه صفحه کابینت بتنی نیست. شما می توانید برای خنثی کردن حس سردی بتن آن را به همراه چوب طبیعی در دکوراسیون داخلی استفاده کنید. چوب به طور طبیعی حسی گرم ایجاد می کند. استفاده از چوب و بتن در کنار هم زیبایی خاص خود را دارد و حس سردی بتن را نیز خنثی می کند.

در ادامه تصاویری از صفحه روی کابینت بتنی را ببینید:

صفحه کابینت بتنی

صفحه لوکس بتنی

بتن سیره

کانتر بتنی

صفحه کابینت سیمانی

سینک شب تاب

منبع: اتاق

زیر کار بتن سیره سیمانی بن کریت

شرایط کلی برای زیرسازی اجرای بتن سیره

قبل از شروع، سطح زیر کار باید تمیز باشد، شکل ظاهری آن تثیبت‌شده باشد، مسطح و ثابت باشد، سطح آن قدرت جذب متوسط داشته باشد و همیشه خشک باشد. 


تمیزی زیر کار


زیر کار هر چیزی که هست باید عاری از چربی، گرد و غبار، و فاقد قطعات لغزنده و لق باشد. شما می‌توانید چربی را با مخلوط 1 واحد آمونیاک و 9 واحد آب پاک کنید. سپس 2 بار آب‌کشی کنید و 24 ساعت صبر کنید تا خشک شود. 


گرد و غبار زیرکار

گرد و غبار را با جارو برقی، جاروی دستی، و یا تی تیغه‌ای پاک کنید. اگر مطمئن نیستید که کاملا تمیز شده است حتما از پرایمر بتن سیره استفاده کنید. 


شکل ظاهری تثبیت‌شده زیر کار


زیر کار نباید تغییر شکل بدهد. همیشه گسستن و لق شدن درزهای اتصال تایل‌ها را در نظر داشته باشید. 


سطح تخت زیرکار


هر چه سطح زیر کار تخت‌تر باشد نتیجه نهایی بهتر خواهد شد. بتن سیره برای پر کردن حفره‌ها یا صاف کردن سطح کار مناسب نیست چون ضخامت لایه‌های آن محدود است. برای همین زیر کار نباید خیلی ناهموار باشد. هم‌چنین برای چسبندگی خوب، حتما گوشه‌ها را گرد کنید.

 
ثابت بودن زیر کار 


زیر کار از هر جنسی که هست باید ثابت باشد، گسستن یا لغزندگی زیر کار می‌تواند باعث ایجاد ترک شود. 


قدرت جذب متوسط زیر کار


ساختار زیر کار نباید کاملا باز یا کاملا (fully open or closed structure) بسته باشد. اگر مطمئن نیستید حتما از پرایمر بتن سیره استفاده کنید. 


همیشه خشک 


زیر کار باید حداکثر رطوبت باقی مانده‌ای را که برای شرایط آب و هوایی مناسب است، داشته باشد. برای جنس‌های مختلف زیر کار از میزان رطوبت مناسب آگاه شوید. 
رطوبتی که از بیرون می‌آید باید حذف شود، مثلا رطوبتی که از زمین به دیوار رسوخ می‌کند یا رطوبتی که بیرون نفوذ می‌کند، هم‌چنین درزها یا جای شیر آب در حمام. 

 زیر کار کفپوش 

زیر کار کفپوش سیمانی 


باید حداقل 28 روز از ساخت کفپوش سیمانی گذشته باشد و رطوبت آن نباید از 2.5 درصد بیشتر باشد. 
حتما سطح آن را با یک ترکیب ضد انقباض و غیر خورنده (non-abrasive) صاف کنید. اگر نگران چربی، گرد و غبار و خراش‌ها و پوسته پوسته شدن هستید حتما از پرایمر استفاده کنید. 
در اینجا هرچه کف مسطح‌تر و صاف‌تر باشد نتیجه نهایی بهتر خواهد بود. درز تایل‌ها باید حتما در بتن سیره حفظ شود. ترک‌ها و شکاف‌ها باید اول به خوبی ترمیم شود (قسمت‌های لق را سوهان بزنید، نوار توری بگذارید و با ملات/ پرکننده ترمیم کنید). اگر کف اپوکسی است، برای چسبندگی بهتر حتما ابتدا کف را ساب بزنید. 
قبل از استفاده از بتن سیره، مطمئن شوید در لایه‌ی صاف‌شده برآمدگی وجود ندارد، و در صورت وجود برآمدگی آن را با ساب یا برش از بین ببرید. 

زیر کار کفپوش انیدریت 


از زمان ساخت آن باید حداقل 42 روز گذشته باشد و رطوبت باقی مانده در آن بیشتر از 0.5 درصد نباشد. 
وجود laitance را بررسی کنید و در صورت وجود، ابتدا با ساب زدن انیدریت، آن را رفع کنید. اگر روی این کفپوش با سکه یک خط بکشید باید یک خط سیاه روی آن ایجاد شود. ولی اگر پودر سفید رنگ به جا بماند به سند کردن نیاز دارد. 
برای کفپوش‌هایی که با کلسیم سولفات به هم وصل شده اند حتما از یک ترکیب صاف‌کننده‌ی ضد انقباض و غیر خورنده استفاده کنید. برای رفع پوسته پوسته‌ها، چربی و یا گرد و غبار حتما از پرایمر استفاده کنید. درزها و اتصالات در زیر کار باید در بتن سیره حفظ شود. ترک‌ها و شکاف‌ها باید اول به خوبی ترمیم شود (قسمت‌های لق را سوهان بزنید، نوار توری بگذارید و با ملات/ پرکننده ترمیم کنید. اگر این کار با اپوکسی انجام شده است برای چسبندگی بهتر حتما اول ساب بزنید. 
قبل از استعمال بتن سیره بررسی کنید که سطح کار دارای برآمدگی نباشد و در صورت وجود برآمدگی ابتدا آن را رفع کنید. 

زیر کار کاشی یا سرامیک 


مطمئن شوید کاشی‌ها کاملا محکم است، قسمت‌های لق را دوباره چسب بزنید. مطابق دستورالعمل‌های قبلی چربی را از روی سرامیک پاک کنید. 
سطح کار را با پرایمر دارای کوارتز پوشش دهید، پس از خشک شدن زواید را رفع کنید و هم‌زمان درزها را با ترکیب صاف کننده ضد انضباض و غیر خورنده باثبات صاف کنید تا درزهای کاشی دیگر قابل رویت نباشد (این کار معمولا باید 2 بار انجام شود). 


زیر کار دیوار 


دیوارهایی با گچ گیپتون (قدیمی یا جدید) 
گچ گیپتون برای محیط‌های مرطوب یا محیط‌هایی که در معرض انباشته شدن بخار است، مانند حمام و آشپزخانه توصیه نمی‌شود. می‌توان از گچ گیپتون به عنوان زیر کار در محیط‌های دیگر استفاده کرد، به شرطی اول از پرایمر بتن سیره استفاده شود. 
اگر از قبل از گچ گیپتون در حمام استفاده شده است، باید ابتدا روی آن پرایمر بزنید، و از عایق رطوبتی (حداقل کیفیت A0) و نوار آب بندی در گوشه‌ها برای آن دیوار استفاده کنید. سپس باید با گچ و سیمان ضد انقباض و مرغوب به ضخامت 5 میلیمتر به خوبی پوشش داده شود. پس از خشک شدن گچ و سیمان روی آن پرایمر بتن سیره بزنید.  


بتن سلولی/ Lime-sandstone/ Ytong blocks


حتما ابتدا پرایمر بزنید و بعد سطح آن را با گچ بپوشانید. پس از خشک شدن روی آن پرایمر بتن سیره بزنید. 
در حمام باید از گچ و سیمان ضد انقباض (shrinkage-free fine cement bonded plaster) استفاده شود، هم‌چنین سلول‌های مرطوب باید عایق رطوبتی A0 و نوار آب بندی پوشش داده شود. 


دیوار خشک 


درزها و سوراخ پیچ‌ها را پر کنید، حتما درزها را با نوار توری باکیفیت بپوشانید، چون در محل درزها احتمال ایجاد ترک بسیار زیاد است. 
سپس دیوار خشک را با پرایمر و گچ به خوبی پوشش دهید. در محیط‌های مرطوب که به تراکم رطوبت حساس است از گچ و سیمان ضد انقباض و مرغوب با عایق رطوبتی A0 در سلول مرطوب استفاده کنید. 


دیوار کاشی و سرامیکی  


مطمئن شوید کاشی‌ها کاملا محکم است، قسمت‌های لق را دوباره چسب بزنید. کاشی‌ها را با پرایمر دارای کوارتز بپوشانید. پس از خشک شدن سطح آن را صاف کنید و درزها را به خوبی پوشش دهید. در حمام حتما از گچ و سیمان ضد انقباض و مرغوب به ضخامت 5 میلیمتر استفاده کنید. 

زیر کار مبلمان/ سینی سینک ظرفشویی

زیرکار چوب 


حتما از پلای وود ضد رطوبت یا ام دی اف ضد رطوبت استفاده کنید. 
بخش های مختف را با چسب ساختمانی کلاس D4 (مناسب برای فضاهای داخلی پُر تردد یا در معرض آب، و فضاهای بیرونی) بچسبانید و با پیچ محکم کنید. هر چه سطح چسب‌کاری بزرگ‌تر باشد، نتیجه‌ی نهایی بهتر خواهد بود. توصیه می‌شود از اتصالات فارسی یا thickening استفاده کنید. 
روی تمام درزهایی را که احتمال باز شدن دارد با نوار توری بپوشانید و حتما سوراخ‌های پیچ و درزها را پر کنید، و پس از خشک شدن سطح را ساب بزنید. می‌توانید از BC flex مخصوص قبل از گچ‌کاری نیز استفاده کنید. 


زیرکار پلاستیک‌ها 


به علت تنوع بسیار زیاد پلاستیک‌ه به صفحه‌ی اطلاعات پلاستیک‌ها مراجعه کنید. 
 

بتن سیره روی انیدریت یا کلسیم سولفات

انیدریت یا کلسیم سولفات چیست؟

یک جایگزین برای کفپوش ماسه-سیمانی، کفپوش کلسیم سولفات است که با عنوان کفپوش انیدریت نیز شناخته می‌شود. 

در کنار کفپوش‌های ماسه-سیمانی و بتنی، کلسیم سولفات گروهی مجزا برای زیر کار بتن سیره تشکیل می‌دهد. 


کارایی کفپوش انیدریت


کفپوش کلسیم سولفات در ساختمان‌های مسکونی و سازه‌های صنعتی به کار می‌رود. از این متریال هم برای کار جدید و هم برای پروژه‌های بازسازی استفاده می‌شود اما فقط در فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 
پردازش کفپوش کلسیم سولفات را می‌توان به روش سنتی انجام داد، به واسطه‌ی فشرده‌سازی و صاف کردن damp mortar انجام داد. با این حال این کفپوش‌ها به طور فزاینده به عنوان کفپوش مایع پر می‌شود. با این روش، ملات خودمتراکم با غلظت یکسان درون ساختمان پمپ می‌شود. پس از این‌که ملات به طور موثر "شناور" شد، سطحی تخت ساخته می‌شود بدون این‌که تراکم و فشردگی ضروری باشد. 
در کفپوش انیدریت یا کلسیم سولفات هنگام خشک شدن تقریبا هیچ تغییر شکل طولی در آن رخ نمی‌دهد. از این رو برای استفاده‌ی یک تکه و بدون درز در سطوح بزرگ مناسب است. 


خواص سطح انیدریت


قدرت جذب کفپوش کلسیم سولفات بسیار زیاد است، برای همین باید قبل از فینیش شدن، پرایمر زده شود. 
اگر روی سطح آن لایه‌ای از کلسیم کربنات ایجاد شده است، باید اول آن را رفع کنید (مثلا با ساب زدن. 
می‌توان سطح کفپوش کلسیم سولفات را در صورت لزوم صاف کرد. می‌توان انواع پوشش‌های کف را روی آن کار کرد. صاف کردن باید ترجیحا با ماده‌ای انجام شود که پایه‌ی آن کلسیم سولفات است. 


مقاومت انیدریت در برابر حرارت 


حداکثر حرارتی که این کفپوش در درازمدت می‌تواند درمعرض آن قرار بگیرد، مثلا گرمایش از کف، 50 درجه سانتیگراد است. 


واکنش نسبت به آتش 


کفپوش کلسیم سولفات اشتعال ناپذیر است و مطابق استاندارد class A1 of DIN 4102 است. از این گذشته در صورت وقوع حریق، به خاطر تبخیر بلورهای آب، ایمنی بسیار بالایی دارد. 


واکنش نسبت به رطوبت 


کفپوش کلسیم سولفات باید در برابر نفوذ رطوبت مقاوم باشد. برای مثال تماس جزیی با اب، فرض کنیم به علت نشتی، این کفپوش را خراب نمی‌کند، به شرطی که بعد از آن خشک شود(provided they are allowed to dry afterwards). تماس طولانی یا مکرر با آب از طریق خیس شوندگی می‌تواند سبب شل شدن کفپوش شود. در نهایت تماس بسیار طولانی با رطوبت می‌تواند مقاومت آن را پایین بیاورد. 

بتن سیره روی کفپوش انیدریت 


بیشترین درصد رطوبت

 
برای تعیین دقیق درصد رطوبت باقی مانده، باید اندازه‌گیری باید به وسیله‌ی دستگاه CM با collected quantity of mortar of 50 grams انجام شود. ابزارهای اندازه‌سنج نیز در بازار وجود دارد اما دقت آن پایین‌تر است. 
تذکر: ممکن است در مراحل بعدی میزان رطوبت افزایش پیدا نکند، مثلا در اثر انتقال رطوبت از کف سازه. 
- حداکثر میزان مجاز رطوبت برای پردازش بتن سیره و Beton Flow 0.5 درصد است. 
اگر لازم است کیفیت را بالا ببرید، از کیفیت و ساب مطمئن شوید
مقاوت آخرین لایه با استفاده از آزمون کشش سطحی ارزیابی می‌شود. 

بتن سیره روی پلاستیک

اجرای سیمان بتن سیره روی انواع پلاستیک


ما هر روز از محصولاتی استفاده می‌کنیم که تماما یا بخشی از آن پلاستیک ساخته شده است. پلاستیک‌ها کاربردهای گسترده‌ای دارند. به‌طور خلاصه جامعه‌ی بدون پلاستیک قابل تصور نیست. 
پلاستیک یک ماده‌ی شیمیایی است، و با آن محصولاتی ساخته می‌شود که قبلا با مواد خام طبیعی ساخته می‌شد. به هر حال استفاده از پلاستیک امکاناتی را فراهم کرده که قبلا امکان‌پذیر نبود. 
علاوه بر چوب، سنگ، و بسترهای فلزی، پلاستیک‌ها گروه مجزایی را برای به کارگیری بتن سیره برای شرکت‌های پوشش‌دهی و محافظت تشکیل می‌دهد. 


ترموپلاستیک 


ترموپلاستیک معمولا به شکل دانه‌ای یا پودری نگهداری می‌شود. ترموپلاستیک با حرارت نرم می‌شود. می‌توان پلاستیک نرم را به شکل‌های مختلف درآورد و سپس آن را خنک کرد. پس از خنک شدن، محصول نهایی شکل خود را حفظ می‌کند. با این روش می‌توان اشکال مختلف را ساخت. پلاستیک‌هایی که ساختار زنجیره‌ای دارند ترموپلاستیک هستند. ترموپلاستیک با حرارت تغییر شکل می‌دهد. بارانی‌های پلاستیکی بهترین مثال آن است. این بارانی‌ها در هوای گرم انعطاف‌پذیر هستند اما در هوای سرد خشک و سخت می‌شود. 
می‌توان ترموپلاستیک را به دو گروه آمورف و بلورین تقسیم کرد. 


ترموپلاستیک آمورف 


این نوع پلاستیک ساختار نامنظم دارد که به آن ساختار آمورفی نیز گفته می‌شود. PVC، پلی متیل متاکریلات (PMMA)، پلی وینیل استات (PVAC)، پلی استایرن (PS) و پلی کربنات (PC) اشاره کرد. به استثنای پلی کربنات، این پلاستیک‌ها معمولا خشک و شکننده هستند. این متریال‌ها شفاف هستند و در یک محدوده‌ی دمایی گسترده، با حرارت به آسانی چسب می‌خورد و شکل می‌گیرد. این نوع پلاستیک اگر حرارت ببیند تحرک زنجیره‌ها افزایش می‌یابد و سبب شکستن زنجیره می‌شود. سپس می‌توان در شکل ظاهری پلاستیک تغییر ایجاد کرد. هنگامی که پلاستیک دوباره سرد شود تحرک زنجیره‌ها کم می‌شود و در نهایت این متریال دوباره خشک و سخت می‌شود. 


ترموپلاستیک بلورین  


کلمه‌ی بلورین در این‌جا هیچ ارتباطی با مفهوم بلور ندارد. بلورین در اینجا به معنی منظم یا مرتب است. پلاستیک‌هایی که در گروه بلورین قرار می‌گیرند به طور عادی ساختاری منظم دارند. پلی اتیل (PE)، پلی پروپلین (PP)، پلی وینیلیدین فلورید (PVDF)، و پلی تترافلوئورواتیلن (PTFE) در این گروه قرار می‌گیرد. پلاستیک‌های بلورین معمولا سخت و نفوذناپذیر هستند و در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند، چسب زدن و تغییر حالت دادن این نوع پلاستیک با حرارت دشوار است. با این حال جوش دادن این پلاستیک آسان‌تر است. جوش دادن ترموپلاستیک بعد از حرارت دادن تا حالت پلاستیک یا ویسکوز امکان‌پذیر است. قسمت‌های مدنظر با مقدار معینی فشار به هم پرس می‌شود. این فشار باعث می‌شود درشت‌مولکول‌های هر دو متریال با هم درگیر می‌شود و پیوند فیزیکی ایجاد شده بین دو متریال یک متریال واحد را ایجاد می‌کند. 


الاستومر 


الاستومرها خواصی بین ترموپلاستیک و ترموست دارند. الاستومر اگر حرارت ببیند دیگر تغییر شکل نمی‌دهد اما حالت ارتجاعی خود را حفظ خواهد کرد. این متریال از زنجیره‌هایی ساخته شده که دارای نقاط واکنشی است (مثلا پیوندهای داخلی)، و اسیدهای چرب در روغن‌های خشک‌شونده نوعی الاستومر است. افزودن یک متریال دیگر به این متریال زنجیره‌ای، که با زنجیره‌ها پیوند شیمیایی ایجاد می‌کند، تحرک زنجیره‌های هر دو متریال را محدود می‌کند. این باعث سخت شدن متریال‌ها می‌شود. در ابتدا لاستیک طبیعی مورد استفاده قرار می‌گرفت. بعدها لاستیک سنتزی ابداع شد و اکنون انواع مختلف لاستیک از جمله لاستیک نئوپرن، لاستیک سیلیکون و فوم لاستیکی وجود دارد. 


ترموست

 
پلاستیک‌های ترموست در مقایسه با ترموپلاستیک‌ها و الاستومرها سخت‌تر هستند و بهتر می‌توانند در برابر حرارت مقاومت کنند. علت‌اش این است که مولکول‌ها با یک‌دیگر پیوند شیمیایی دارند. 
بنابراین این نوع پلاستیک دیگر ترموپلاستیک نیست بلکه ترموست است. پلاستیک ترموست در با حرارت دیدن سفت و سخت باقی می‌ماند. بنابراین نمی‌توان در پلاستیک سخت یک بار دیگر تغییر شکل ایجاد کرد. این نوع پلاستیک با حرارت قوی تجزیه شده و به کربن تبدیل می‌شود. تجزیه و کربن شدن باعث کوچک شدن درشت‌مولکول‌ها می‌شود و همان متریال اولیه ماده‌های مختلف با خواص کاملا متفاوت به دست می‌دهد. منومرهای ترموست مختلف دقیقا قبل از پردازش با هم ترکیب می‌شود. پلیمریزاسیون در یک die انجام می‌شود. Die نوعی قالب است. محصول ساخته‌شده پس از فرایند پلیمریزاسیون در نهایت به شکل این قالب در می‌آید. 
پلی اورتان، پلی استر و اپوکسی نمونه‌هایی از ترموست است. 
تقریبا همه‌ی پلاستیک‌ها اسم‌های سخت و طولانی دارند که از ترکیب شیمیایی‌شان اقتباس شده است. به همین منظور اسامی اختصاری بین‌المللی برای آن‌ها تعریف شده است. 


اسامی اختصاری رسمی در محل‌های کاربردی 


اکریلونیتریل بوتادین استایرین ((ABC   کاشی دیواری، پنجره سقفی، پنجره‌های مشبک تهویه 
کربوکسی متیل سلولز (CMC) چسب‌ها، مواد اتصال‌دهنده 
استات سلولز (CA) نوارهای بسته‌بندی، 

0
05 آذر, 1396